Rozbřesk- kniha

28. srpna 2009 v 9:04 | katuuskaworld |  Breaking Dawn- Kniha
Rozbřesk je rozdělen na tři knihy. Kniha první je z pohledu Belly, druhá kniha je zpohledu Jacoba, a třetí kniha je zase z pohledu Belly. Kniha má celkem 604 stránek. Mě osobně se tato knížka líbila se všech asi nejvíc. Mohli byste prosím hlásnout v anketě o nejlepší knížku TADY?

Předmluva:

Život mi nadělil víc než spravedlivou porci zážitků na pokraji smrti. Na něco takového si člověk nikdy nezvykne.
Kupodivu mo to však připadalo jaksi osudové, opět čelit smrti. Jako kdybych doopravdy byla předučerna k neštěstí. Unikala jsem jí stále znovu a znovu, ale ona se pro mě vžydcky vrátila.
Přesto to tentokrát bylo tak jiné než předtím.
Můžete utéct tomu, koho se bojíte, můžete se zkusit postavit na odpor tomu, koho nenávidíte. Byla jsem připravena bránit se všemi způsoby těm, kteří mi usilovali o život- příšerám, nepřátelům.
Když však toho, kdo vás zabíjí, milujete, nemáte žádnou možnost volby. Jak byste mohli utéct, jak byste mohli bojovat, když byste tím ublížili milované bytosti? Kdyby váš život byl to jediné, co svému milovanému můžete dát, jak byste mu ho nedokázali nedat?
Kdyby to byl někdo, koho opravdu milujete?

Úryvek z knihy:

Ruka mi stiskla svéhlavé prsty. ,,Bello? Bello, lásko?"
Dokážu mu odpovědět bez křiku? Chvilku jsem nad tím přemýšlela, a pak se mi oheň zahryzl do prsou ještě palčivěji, jak vyhasínal v loktech a kolenou. Radši to nebudu riskovat.
,, Hned je přivedu," řekla Alice, v hlase naléhavý podtón, a já jsem pocítila svistot větru, jak vyrazila pryč.
A pak- och!
Srdce se mi vzepjalo, tlouklo jako lopatky vrtulníku, nebyly slyšet žádné pomlky, měla jsem pocit, že se mi prodere z žeber. Oheň mi zaplápolal v prsou, jak vysával poslední zbytky plamenů z mého těla a sytil tak tu nejpalčivější výheň. Bolest byla tak silná, že mě ohromila, prolomila železné sevření, kterým jsem objímala hranici. Prohnula jsem se v zádech do oblouku, jako kdyby mě oheň táhl vzhůru za srdce.
Nedovolila jsem žádnému jinému kousku svého těla, aby se uvolnil, a můj trup dopadl zpátky na stůl.
Rozpoutala se bitva uvnitř mého těla- moje uhánějící srdce závodilo s útočícím ohněm. Oba prohrávaly. Oheň měl na kahánku, protože strávil všechno hořlavé, mé srdce klusalo ke svému poslednímu úderu.
Oheň se stáhl, s konečným, nesnesitelým vzedmutím se soustředil uvnitř toho posledního lidského orgánu. Po vzedmutí následoval hluboký, dutě znějící úder. Srdce mi dvakrát poskočilo a pak ještě jednou tiše udeřilo.
Nebylo slyšet žádný zvuk. Žádný dech. Ani můj.
Nepřítomnost bolesti byla v tu chvíli jediné, co jsem dokázala chápat.
A pak jsem otevřela oči a v ůžasu se podívala nad sebe.
http://3.bp.blogspot.com/_vVj2QlCj_Pw/Sma-SU_BncI/AAAAAAAAAD8/64GlVzbLWA8/s320/rozb%C5%99esk.jpg
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama