Stmívání- kniha

13. srpna 2009 v 8:16 | katuuskaworld |  Twilight- Kniha
Ahojky
Myslím, že většina z vás si knihu buď už dávno přečetla nebo si ji ani číst nechce, protože prvně viděla film.
Já jsem si knížku prvně přečetla a až pak jsem se podívala na film. Knížka je boží a je tam daleko víc věcí než ve filmu. Škoda že to tam nepoužili. Ale co se dá dělat. Kdyby natočili film úplně podle knížky tak by to bylo asi na tři hodiny.....
Ale film byl taky moc hezkej.
Takže ti z vás co prvně viděli film anebo knížku vůbec nečetli, tak vám tady opíši předmluvu a kousek z knížky....Třeba vás navnadím:-)
Tak tady to máte:


Předmluva:

Nikdy jsem moc nepřemýšlela nad tím, jak umřu- ačkoliv během posledních pár měsíců bych k tomu měla dostatek důvodů- ale i kdybych o tom přemýšlela, takhle bych si to nikdy nepřestavovala.
Zírala jsem bez dechu přes dlouhou místnost do tmavých očí lovce, který mi můj pohled přívětivě opětoval.
Bylo přece dobré zemřít, vyměnit svůj život za život člověka, kterého mám ráda. Dokonce šlechetné. To by mělo stát za uvážení.
Věděla jsem, že kdybych nikdy nepřijela do Forks, nemusela jsem teď čelit smrti. Ale i když jsem byla tak vyděšená, přesto jsem toho rozhodnutí nedokázala litovat. Když vám život nabízí sen naprosto za hranicemi vašich největších očekávání, není rozumné truchlit, když nadejde jeho konec.
Lovec se přátelsky usmál a pomalým krokem se přiblížil, aby mě zabil.

Úryvek z knihy:

Pomalu jsem stoupala do schodů, mysl mi zatemňovala těžká otupělost. Chystala jsem se do postele automaticky, vůbec jsem nevěnovala pozornost tomu, co dělám. Až když jsem byla ve sprše- voda byla příliš horká, pálila mě na kůži- jsem si uvědomila, že mrznu. Divoce jsem se několik minut třásla, než kouřící sprška konečně dokázala uvolnit mé ztuhlé svaly. Pak jsem stála, příliš unavená, abych se pohnula, dokud jsem nevypotřebovala všechnu horkou vodu.
Vyklopýtala jsem ven a pevně jsem se zabalila do osušky ve snaze udžet si teplo z vody, aby se bolestivá třesavka nevrátila. Rychle jsem se převlékla na spaní a vlezla si pod deku, stočila se do klubíčka a objala si kolena, abych se udržela v teple. Roztřáslo mě pár malých záchvěvů.
Mysl mi pořád omámeně vířila, plná obrazů, kterým jsem nerozuměla, i takových, které jsem se ze všech sil snažila potlačit. Zpočátku se nic nezdálo jasné, alejak jsem postupně upadala do nevědomí, pár věcí mi jasně došlo.
Ve třech bodech jsem si byla naprosto jistá. Zaprvé, Edward je upír. Zadruhé, část jeho osobnosti- a já nevěděla jak silná je to část- žízní po mé krvi. A zatřetí, jsem do něj bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná.

http://www.jetix.cz/magazin/492_1.jpg
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama