3. kapitola- ŠŤASTNÁ RODINKA 3/3

25. září 2009 v 16:45 | katuuskaworld |  Poslední Svítání
přidávám konec třetí kapitolky:-) Myslím že po přečtení budete pořádně napnutí.


Přistoupila jsem k ní, dotkla se jejích rukou. Byly opravdu teplé. Stejně teplé jako je má Jacob. V tu chvíli jsme uslyšeli běh. Podívala jsem se na něj. Jeho výraz mě vystrašil. Z lesa se vynořila Alice a s ní i ostatní.
,,Nessie?Je ti dobře?" zeptala se vystrašeně Alice a přiběhla k Nessie a zatřásla jí ramenama. A najednou, jakoby Renesmee dostala elektrický šok, se prohnula jako luk a spadla na zem. Na zemi se celá třásla a svírala v křečích.
,,Carlisle!!!!!!!!!!" zaječela jsem panicky.
Carlisle se k ní sklonil pevně ji uzavřel ve svém objetí, ale Ness se nepřestávala celá chvět.
,,Carlisle!!Udělej něco!!" prosil Edward.
,,Ale co?" Carlisle byl stejně vyděšený jako my ostatní. Pak se Renesmee přestala chvět, jen nehybně ležela na zemi. Uslyšela jsem dusot tlap a těžké odychování odněkud z lesa. Smečka.
V čele Sam a za ním se krčil Jacob, proměněný ve vlkodlaka. Otočil se zády a proměnil se v člověka. Natáhl si na sebe volné tepláky a rozběhl se k nám.
,,Co-"
,,Jacobe, radši zůstaň tam kde jsi." chytl ho Jasper a snažil se ho uklidnit.
,,Co se jí stalo?" zavrčel.
Bylo mi do breku. Chtěla jsem brečet, ale nemohla. Skláněla jsem se nad nehybným tělíčkem Renesmee a snažila se sebe samotnou uklidnit. Carlisle se snažil zjistit co, se jí stalo.
,,Jen omdlela." promluvil pak tiše.
,,Jak mohla jen omdlít, když se celá třásla jak v záchvatu?" zavrčel na něj Edward. Chytla jsem ho za rameno. Neměl by takhle mluvit se svým otcem.
,,Záchvatu?" Carlisle vypadal překvapený. ,,To je ono. Musela mít nějaký záchvat."
,,Jaký?" zeptala jsem se přiškrceným hlasem.
,,To nevím. Dokud nezjistím příznaky a jak se přitom cítila, nevím nic. Je mi líto Bello."
,,Kdy se vzbudí Alice?" zeptal se Edward.
,,Za dvacet vteřin."
Čekali jsme, dvacet vteřin uběhlo jako voda a Nessie otevřela oči. Jakmile je otevřela, všichni jsme se nad ní skláněli.
,,Mami, co-" promluvila ztěžka.
,,Ach zlatíčko, ty jsi nic nepamatuješ?"
,,Vím jen, že jsem nic neviděla, jen cítila jak se celá třesu. Pak jsem omdlela."
,,Nic tě nebolo?" zeptal se doktorsky Carlisle.
,,Ne, a právě proto to bylo nepříjemné. Připadala jsem si jako v transu. Jako kdyby mě někdo mučil, ale já nic necítila."
,,Možná..." načal Carlisle.
,,Co možná?" zeptali jsme se
,,Mohl by to být...epileptický záchvat."
,,Epi-co?" zaptala se vyděšeně Sára. Od toho záchvatu promluvila teprve teď poprvé.
Carlisle začal vysvětlovat. Já jsem je, ale neposlouchla. Moc dobře jsem věděla co je to epileptický záchvat. Podlomili se mi kolena. Naštěstí mě Edward včas zachytil.
,,Lásko, co ti je?" zeptal se mě Edward. Nevšímala jsem si jeho otázky. Na místo odpovědi jsem položila Carlisleovi otázku. ,,Jak vážné to je?" pípla jsem tiše.
,,To netuším Bello."
Pak jsem jen krátce spatřila jak se Alice podlomily kolena a ona spadla. Výraz v jejím obličeji mi jasně odpověděl na moji otázku, kterou jsem předchvílí položila Carlisleovi.
Zřejmě je to vážné. A moc vážné, ale může Renesmee zemřít? Vždyť je na půl upír. A protože jsem si na své vlastní otázky nedokázala odpovědět, nedávala jsem tomu naději. Možná neumře, ale nadosmrti bude trpět epileptickými záchvaty. Do žádné nemocnice jít nemůže, kdyby nějaký doktor či sestřička uviděli jak ze dne na den roste. Museli by jsem je zabít. Náš svět musí být utajen.
Ale taky možná umře. A to bych asi nepřežila. Ztratit svoji jedinou dceru. Navíc už nikdy nebudu moct mít další, proto nesmí umřít.
Podívala jsem se na Edwarda. Jeho výraz mé obavy přesvědčil.
,,Carlisle, potřebuji s tebou mluvit." promluvila Alice tichoučkým zvonivým hlasem.
,,Já to chci taky vědět. Co se mnou bude." Nessie se na konci zlomil hlas.
Alice zavrtěla hlavou v znamení nesouhlasu. Proto jsem popošla za Jakem a pošeptala mu. ,,Jaku zůstaň prosím z holkama. Pak ti to povím. Slibuju."
Jacob přikývl a my ostatní jsme šli směrem ke smečce. Jake zůstal s Ness a Sárou.


Jste napnutí, jak to dopadne??????
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama